[99.] ? Hormony, masturbacja i owulacja, czyli przewodnik po cyklu menstruacyjnym (nie) tylko dla kobiet. Emilia Cesarek

“Co Ty taka nerwowa, masz okres?”
Panowie, ręka w górę ile razy rzuciliście takim tekstem w stronę kobiety. Was drogie Panie nawet nie pytam, jak często zdarza się Wam słyszeń to zdanie.

Choć dotyczy każdej z nas (oraz pośrednio każdego z Was – w końcu kobiety stanowią ponad połowę populacji) – właściwie wiemy na jego temat niewiele. Mowa o okresie? Niezupełnie – o nim wiemy całkiem sporo, bo siłą rzeczy trudno go przeoczyć. Jednak często zapominamy, że TE DNI to zaledwie część o wiele większej całości – cyklu menstruacyjnego.
Pomimo, że składa się on aż z 4 faz, my skupiamy się głównie na jednej, zakładając, że reszta nie ma żadnego znaczenia. A ma i to wielkie!

Najlepiej wie o tym Emilia Cesarek, dietetyczka oraz autorka ebooka “Pokochaj swój cykl”, w którym od A do Z wyjaśnia, co dzieje się, nie tylko w poszczególnych fazach, ale nawet dniach naszego cyklu i pokazuje, jak te zmiany wpływają na nasze funkcjonowanie.

Choć jestem przekonana, że dzisiejszy podcast przesłuchają głównie kobiety, chciałabym, aby trafił on również do mężczyzn. Może wtedy zrozumieliby, że wyżej przytoczone zdanie z założenia ma niewiele sensu.

https://youtu.be/k2qkKm2gmek

Strona Emilki: https://keepfitinstyle.pl/
SHEro Magazine
https://shero-magazine.shoplo.com/

Tu mnie znajdziesz 🙂

Drugi podcast, kulinarny – ZMACZNEGO
https://zmacznego.com

Facebook
https://www.facebook.com/MalgosiaZmaczynska

Instagram
https://www.instagram.com/zmaczne.go

E-mail
podcastradioaktywny@gmail.com

Subskrybuj – słuchaj gdzie chcesz i kiedy chceszi

Zostań Patronem – dołóż swoją cegiełkę!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz